TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-19PB-LC
DJT10E25-19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
DJT10E25-19PB-LC.pdf
Availability of DJT10E25-19PB-LC
QUANTITY
DJT10E25-19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-19PB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-19PB-LC
Related LinksDJT10E25, DJT10E25-19PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-19PB-LC Details Description
Related parts for DJT10E25-19PB-LC
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5MM 2POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 2% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER AC-DC 24V@125MA 3W PCB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X12V 5V 250W datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf