TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-24AN
DJT10E25-24AN picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-24AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN
Datasheet Download
DJT10E25-24AN.pdf
Availability of DJT10E25-24AN
QUANTITY
DJT10E25-24AN Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-24AN
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-24AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-24AN
Related LinksDJT10E, DJT10E25-24AN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-24AN Details Description
Related parts for DJT10E25-24AN
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.5A SYNC 6UTDFN datasheet.pdf
PHOTOINTERRUPTER SWITCH PTR SLOT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE DB9 FEMALE/MALE 6' datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:8 48TSSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB6 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf