TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-24BA
DJT10E25-24BA picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-24BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT
Datasheet Download
DJT10E25-24BA.pdf
Availability of DJT10E25-24BA
QUANTITY
DJT10E25-24BA Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-24BA
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-24BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-24BA
Related LinksDJT10E, DJT10E25-24BA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-24BA Details Description
Related parts for DJT10E25-24BA
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 4.8A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
PROBE 36-SSOP 300MIL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SKT datasheet.pdf