TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E25-24BN
DJT10E25-24BN picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E25-24BN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT
Datasheet Download
DJT10E25-24BN.pdf
Availability of DJT10E25-24BN
QUANTITY
DJT10E25-24BN Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E25-24BN
Internal Part NumberEIS-DJT10E25-24BN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E25-24BN
Related LinksDJT10E, DJT10E25-24BN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E25-24BN Details Description
Related parts for DJT10E25-24BN
BREADBOARD W/70PC WIRE SET datasheet.pdf
RACK WALL MOUNT RELAY 42" X 19" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.09A 288 MOHM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
PHOTODIODE 850NM 1X4 6" RING datasheet.pdf
CAP TRANSLUCIENT WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 15K OHM 14SOIC datasheet.pdf