TDK Corporation TF3524V-750Y12R0-1H
TF3524V-750Y12R0-1H picture photo
Mfg. Part Number
TF3524V-750Y12R0-1H
Brief Description
FILTER LINE 75UH 12A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF3524V-750Y12R0-1H.pdf
Availability of TF3524V-750Y12R0-1H
QUANTITY
TF3524V-750Y12R0-1H Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3524V-750Y12R0-1H
Internal Part NumberEIS-TF3524V-750Y12R0-1H
Number of Lines2
Inductance75µH
Current12A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.378" L x 0.984" W (35.00mm x 25.00mm)
Height (Max)1.378" (35.00mm)