TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F15-97JN-LC
DJT10F15-97JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F15-97JN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT
Datasheet Download
DJT10F15-97JN-LC.pdf
Availability of DJT10F15-97JN-LC
QUANTITY
DJT10F15-97JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F15-97JN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F15-97JN-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert15-97
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (4), 20 (8)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F15-97JN-LC
Related LinksDJT10F15, DJT10F15-97JN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F15-97JN-LC Details Description
Related parts for DJT10F15-97JN-LC
IC FLASH 8MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16-TSSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.65A SYNC 8USMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 31 AWG 100 FT RD datasheet.pdf