TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F17-26SA-LC
DJT10F17-26SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F17-26SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
DJT10F17-26SA-LC.pdf
Availability of DJT10F17-26SA-LC
QUANTITY
DJT10F17-26SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F17-26SA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F17-26SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F17-26SA-LC
Related LinksDJT10F17, DJT10F17-26SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F17-26SA-LC Details Description
Related parts for DJT10F17-26SA-LC
IC OPAMP GP 17MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
CONN DSUB POWER RECEPT 3W3 A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 38MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 50PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 12A TO-220FN datasheet.pdf
CONN HEADR 3POS R/A UNIV PWR MOD datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT SKT datasheet.pdf