TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F19-11AB
DJT10F19-11AB picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F19-11AB
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
DJT10F19-11AB.pdf
Availability of DJT10F19-11AB
QUANTITY
DJT10F19-11AB Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F19-11AB
Internal Part NumberEIS-DJT10F19-11AB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert19-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F19-11AB
Related LinksDJT10F, DJT10F19-11AB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F19-11AB Details Description
Related parts for DJT10F19-11AB
SENS PROX M30 10MM DC2W-NO SHLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 760VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1.33W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 4.5V datasheet.pdf