TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F21-11PA-LC
DJT10F21-11PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F21-11PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN
Datasheet Download
DJT10F21-11PA-LC.pdf
Availability of DJT10F21-11PA-LC
QUANTITY
DJT10F21-11PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F21-11PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F21-11PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F21-11PA-LC
Related LinksDJT10F21, DJT10F21-11PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F21-11PA-LC Details Description
Related parts for DJT10F21-11PA-LC
IDC CABLE - MSD50K/MC50F/MCG50K datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC CLK GEN SSTL_3/PECL 24-SOIC datasheet.pdf
INPUT MODULE 2 DIGITAL datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
APPL,HDM 5EMPR080F G datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 6" datasheet.pdf