TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F21-41BC
DJT10F21-41BC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F21-41BC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
DJT10F21-41BC.pdf
Availability of DJT10F21-41BC
QUANTITY
DJT10F21-41BC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F21-41BC
Internal Part NumberEIS-DJT10F21-41BC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F21-41BC
Related LinksDJT10F, DJT10F21-41BC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F21-41BC Details Description
Related parts for DJT10F21-41BC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
FITTING INS VERT R/ANG BK 2X2" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 20% 3024 datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL SPDT 21A QC datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf