Techflex HTN0.13TB
HTN0.13TB picture photo
Mfg. Part Number
HTN0.13TB
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
HALAR SLEEVING 1/8" BLACK 1000'
Datasheet Download
HTN0.13TB.pdf
Availability of HTN0.13TB
QUANTITY
HTN0.13TB Order Process
Ship out your order
Specifications of HTN0.13TB
Internal Part NumberEIS-HTN0.13TB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.125" (3.18mm)
Diameter - Maximum0.250" (6.40mm)
Length1000' (304.8m)
MaterialEthylene Chlorotrifluoroethylene
FeaturesPlenum Rated, Self Extinguishing
ColorBlack, White
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTN0.13TB
Related LinksHTN0, HTN0.13TB Datasheet, Techflex Distributor
HTN0.13TB Details Description
Related parts for HTN0.13TB
TERM BLOCK PCB 6POS 3.81MM GRN datasheet.pdf
IC REG LDO SMRT DUAL ADJ 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 15A DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf