TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F23-21JN-LC
DJT10F23-21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F23-21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
DJT10F23-21JN-LC.pdf
Availability of DJT10F23-21JN-LC
QUANTITY
DJT10F23-21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F23-21JN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F23-21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F23-21JN-LC
Related LinksDJT10F23, DJT10F23-21JN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F23-21JN-LC Details Description
Related parts for DJT10F23-21JN-LC
IC ADC SRL 8CH 10BIT LP 20-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC SW MUX/DEMUX SGL BUFF 32LFCSP datasheet.pdf
TJ F/B 20D60 datasheet.pdf
CONTACT COAX 50OHM SKT CRIMP datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 23POS datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 100C S 10" WHT JACKP NI datasheet.pdf