TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F23-21SB-LC
DJT10F23-21SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F23-21SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
DJT10F23-21SB-LC.pdf
Availability of DJT10F23-21SB-LC
QUANTITY
DJT10F23-21SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F23-21SB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F23-21SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F23-21SB-LC
Related LinksDJT10F23, DJT10F23-21SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F23-21SB-LC Details Description
Related parts for DJT10F23-21SB-LC
FLEX CABLE - AFJ06A/AE06/AFJ06A datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 12 POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf
1800UF 400V 45X100MM 85C 10000H datasheet.pdf