TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F25-19JA-LC
DJT10F25-19JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F25-19JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
DJT10F25-19JA-LC.pdf
Availability of DJT10F25-19JA-LC
QUANTITY
DJT10F25-19JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F25-19JA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F25-19JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F25-19JA-LC
Related LinksDJT10F25, DJT10F25-19JA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F25-19JA-LC Details Description
Related parts for DJT10F25-19JA-LC
POT 25K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC ADC SMPL 12BIT 65MSPS 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND BLACK datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW RPSMA datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf