TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E17-26SA-LC
DJT14E17-26SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E17-26SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
DJT14E17-26SA-LC.pdf
Availability of DJT14E17-26SA-LC
QUANTITY
DJT14E17-26SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E17-26SA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E17-26SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert17-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E17-26SA-LC
Related LinksDJT14E17, DJT14E17-26SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E17-26SA-LC Details Description
Related parts for DJT14E17-26SA-LC
CONN HEADER 125POS TYPE AB VERT datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC 7CH POWER DRIVER FOR CD/DVD-R datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
7+7 WAY EXT WALL MALE CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1W DO213AB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 18 1-20 UNEF datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323 datasheet.pdf
110 FASTON REC CONTACT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf