TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E19-32HB-LC
DJT14E19-32HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E19-32HB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN
Datasheet Download
DJT14E19-32HB-LC.pdf
Availability of DJT14E19-32HB-LC
QUANTITY
DJT14E19-32HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E19-32HB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E19-32HB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E19-32HB-LC
Related LinksDJT14E19, DJT14E19-32HB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E19-32HB-LC Details Description
Related parts for DJT14E19-32HB-LC
DIODE GEN PURP 600V 1A DO220AA datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 47 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf