Murata Electronics North America RHE5G1H681J1M1A03A
RHE5G1H681J1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHE5G1H681J1M1A03A
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X8G RADIAL
Datasheet Download
RHE5G1H681J1M1A03A.pdf
Availability of RHE5G1H681J1M1A03A
QUANTITY
RHE5G1H681J1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHE5G1H681J1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHE5G1H681J1M1A03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8G
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHE5G1H681J1M1A03A
Related LinksRHE5G1H68, RHE5G1H681J1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHE5G1H681J1M1A03A Details Description
Related parts for RHE5G1H681J1M1A03A
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 8SIP datasheet.pdf
KWIK-CHG DESIGNATION STRIPS DBL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT 3.3V 3ST 60HXQFN datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 12-24VDC NPN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf