TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E23-21SB-LC
DJT14E23-21SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E23-21SB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
DJT14E23-21SB-LC.pdf
Availability of DJT14E23-21SB-LC
QUANTITY
DJT14E23-21SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E23-21SB-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E23-21SB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E23-21SB-LC
Related LinksDJT14E23, DJT14E23-21SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E23-21SB-LC Details Description
Related parts for DJT14E23-21SB-LC
IDC CABLE - MKS60K/MC60F/MCF60K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SENSOR ACCEL DUAL AXIS 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 36MA 42 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf