TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E25-24HN-LC
DJT14E25-24HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E25-24HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN
Datasheet Download
DJT14E25-24HN-LC.pdf
Availability of DJT14E25-24HN-LC
QUANTITY
DJT14E25-24HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E25-24HN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E25-24HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E25-24HN-LC
Related LinksDJT14E25, DJT14E25-24HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E25-24HN-LC Details Description
Related parts for DJT14E25-24HN-LC
IC REG LDO 1.5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE INDUST 20A 690V CLASS GG datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 300MA 2.7 OHM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC AFE 16BIT 214.6SPS 28-TSSOP datasheet.pdf
21+21 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
RES SMD 40K OHM 0.01% 0.3W 2010 datasheet.pdf
CIR 54C 54#16 FR PIN RECP WALL datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf