TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E25-24JN-LC
DJT14E25-24JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E25-24JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT
Datasheet Download
DJT14E25-24JN-LC.pdf
Availability of DJT14E25-24JN-LC
QUANTITY
DJT14E25-24JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E25-24JN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E25-24JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E25-24JN-LC
Related LinksDJT14E25, DJT14E25-24JN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E25-24JN-LC Details Description
Related parts for DJT14E25-24JN-LC
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 105POS 3ROW R/A GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SCR SEN 400V .8A 5 UA TO92 T/B datasheet.pdf
MODEM RJ-11 V.34 SRL DATA 3.3V datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf