Rohm Semiconductor LTR50UZPF47R0
LTR50UZPF47R0 picture photo
Mfg. Part Number
LTR50UZPF47R0
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1W 2010 WIDE
Datasheet Download
LTR50UZPF47R0.pdf
Availability of LTR50UZPF47R0
QUANTITY
LTR50UZPF47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR50UZPF47R0
Internal Part NumberEIS-LTR50UZPF47R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTR Series Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR50UZPF47R0
Related LinksLTR50U, LTR50UZPF47R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR50UZPF47R0 Details Description
Related parts for LTR50UZPF47R0
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 10AWG 50' BLACK datasheet.pdf
LED MOD LMR2 EASY WHT 750LM 120V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEXASHIELD ADAPTOR datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf