TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14E25-24SN-LC
DJT14E25-24SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14E25-24SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT
Datasheet Download
DJT14E25-24SN-LC.pdf
Availability of DJT14E25-24SN-LC
QUANTITY
DJT14E25-24SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14E25-24SN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14E25-24SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14E25-24SN-LC
Related LinksDJT14E25, DJT14E25-24SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14E25-24SN-LC Details Description
Related parts for DJT14E25-24SN-LC
RES SMD 10 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D618SL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 32A TO-220 datasheet.pdf
TOOL SUREPNCH IMPACT BIX CUTONLY datasheet.pdf
SENSOR 1000 PSI 1/8 NPT 9V datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 19SIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB SRAM 95FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .050 THRUHL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
64M SDR SDRAM X32 166MHZ IND datasheet.pdf