TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14F15-35JN-LC
DJT14F15-35JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT14F15-35JN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT
Datasheet Download
DJT14F15-35JN-LC.pdf
Availability of DJT14F15-35JN-LC
QUANTITY
DJT14F15-35JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14F15-35JN-LC
Internal Part NumberEIS-DJT14F15-35JN-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14F15-35JN-LC
Related LinksDJT14F15, DJT14F15-35JN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14F15-35JN-LC Details Description
Related parts for DJT14F15-35JN-LC
RES 422 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 19POS STR GOLD datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf