TE Connectivity Deutsch Connectors DJT14F9-98JA
DJT14F9-98JA picture photo
Mfg. Part Number
DJT14F9-98JA
Brief Description
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
DJT14F9-98JA.pdf
Availability of DJT14F9-98JA
QUANTITY
DJT14F9-98JA Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT14F9-98JA
Internal Part NumberEIS-DJT14F9-98JA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert9-98
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT14F9-98JA
Related LinksDJT14F, DJT14F9-98JA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT14F9-98JA Details Description
Related parts for DJT14F9-98JA
CONN HEADER 12POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH FS HINGE LEVER GOLD PCB datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 127POS VERT 2MM datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
Connector Socket 98 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 100MA SC61B datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf