TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E15-18JC-LC
DJT16E15-18JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E15-18JC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT
Datasheet Download
DJT16E15-18JC-LC.pdf
Availability of DJT16E15-18JC-LC
QUANTITY
DJT16E15-18JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E15-18JC-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E15-18JC-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions18
Shell Size - Insert15-18
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E15-18JC-LC
Related LinksDJT16E15, DJT16E15-18JC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E15-18JC-LC Details Description
Related parts for DJT16E15-18JC-LC
TRANS NPN 1GHZ SOT-143R datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
ACRYLIC FOAM TAPE 1" X 36 YD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 4MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
OSC PROGRAMMABLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AC datasheet.pdf