TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E23-21JA-LC
DJT16E23-21JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E23-21JA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
DJT16E23-21JA-LC.pdf
Availability of DJT16E23-21JA-LC
QUANTITY
DJT16E23-21JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E23-21JA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E23-21JA-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E23-21JA-LC
Related LinksDJT16E23, DJT16E23-21JA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E23-21JA-LC Details Description
Related parts for DJT16E23-21JA-LC
FIXED IND 220UH 149MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 24.4A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SEN SCR 400V .8A 200 UA SOT89 datasheet.pdf
CABLE 5POS SOCKET STR 5M datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf