TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E23-21PA-LC
DJT16E23-21PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E23-21PA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
DJT16E23-21PA-LC.pdf
Availability of DJT16E23-21PA-LC
QUANTITY
DJT16E23-21PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E23-21PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E23-21PA-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E23-21PA-LC
Related LinksDJT16E23, DJT16E23-21PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E23-21PA-LC Details Description
Related parts for DJT16E23-21PA-LC
CONN RECPT 12POS .1" POL UNLOAD datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
FAN FILTER ASSEMBLY 92MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
ROLLER YOKE STEEL ROLLER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf