TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16E25-61PA-LC
DJT16E25-61PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16E25-61PA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
DJT16E25-61PA-LC.pdf
Availability of DJT16E25-61PA-LC
QUANTITY
DJT16E25-61PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16E25-61PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16E25-61PA-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16E25-61PA-LC
Related LinksDJT16E25, DJT16E25-61PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16E25-61PA-LC Details Description
Related parts for DJT16E25-61PA-LC
IC REG LDO 1.8V 1A TO220FP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 5A 8SOP datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 92POS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
Connector Header 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf