TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16F21-41AA
DJT16F21-41AA picture photo
Mfg. Part Number
DJT16F21-41AA
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
DJT16F21-41AA.pdf
Availability of DJT16F21-41AA
QUANTITY
DJT16F21-41AA Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16F21-41AA
Internal Part NumberEIS-DJT16F21-41AA
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16F21-41AA
Related LinksDJT16F, DJT16F21-41AA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16F21-41AA Details Description
Related parts for DJT16F21-41AA
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 970MA 165 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf