ASSMANN WSW Components DK-1511-020/WH
DK-1511-020/WH picture photo
Mfg. Part Number
DK-1511-020/WH
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CBLE RJ45 CAT5E W/BOOT 20' WHT
Datasheet Download
DK-1511-020/WH.pdf
Availability of DK-1511-020/WH
QUANTITY
DK-1511-020/WH Order Process
Ship out your order
Specifications of DK-1511-020/WH
Internal Part NumberEIS-DK-1511-020/WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - Digitus® Products
Standard Package50
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesDigitus®
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length20.0' (6.10m)
ShieldingUnshielded
ColorWhite
FeaturesMolded Plugs
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DK-1511-020/WH
Related LinksDK-1511, DK-1511-020/WH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
DK-1511-020/WH Details Description
Related parts for DK-1511-020/WH
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND SCREW datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRIMPING DIE FOR RADSOK 8MM datasheet.pdf
G9S-501 DC24 datasheet.pdf
KJB 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
MAGNUM B38 SERIES datasheet.pdf
GDT 150V 10KA 20% SURFACE MOUNT datasheet.pdf