ASSMANN WSW Components DK-1511-26-100/WH
DK-1511-26-100/WH picture photo
Mfg. Part Number
DK-1511-26-100/WH
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE CAT5E W/BOOT 100' WHITE
Datasheet Download
DK-1511-26-100/WH.pdf
Availability of DK-1511-26-100/WH
QUANTITY
DK-1511-26-100/WH Order Process
Ship out your order
Specifications of DK-1511-26-100/WH
Internal Part NumberEIS-DK-1511-26-100/WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesDigitus®
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length100' (30.5m)
ShieldingUnshielded
ColorWhite
FeaturesMolded Plugs
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DK-1511-26-100/WH
Related LinksDK-1511-, DK-1511-26-100/WH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
DK-1511-26-100/WH Details Description
Related parts for DK-1511-26-100/WH
PTC RESETTABLE 16V 1.75A STRAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LINE DVR DUAL 1.5A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ANT YAGI VHF ECO 158-162.5MHZ datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 26 POS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf