TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28P9-6106-LC
DL60R20-28P9-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28P9-6106-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN
Datasheet Download
DL60R20-28P9-6106-LC.pdf
Availability of DL60R20-28P9-6106-LC
QUANTITY
DL60R20-28P9-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28P9-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28P9-6106-LC
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28P9-6106-LC
DL60R20-28P9-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28P9-6106-LC
RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 1.0 UF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC SMD datasheet.pdf