TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28S6-6117-LC
DL60R20-28S6-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28S6-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS SKT
Datasheet Download
DL60R20-28S6-6117-LC.pdf
Availability of DL60R20-28S6-6117-LC
QUANTITY
DL60R20-28S6-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28S6-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28S6-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28S6-6117-LC
DL60R20-28S6-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28S6-6117-LC
CAP CER 10PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
INDUCTOR 0805 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 11 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf