TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28S7-6117-LC
DL60R20-28S7-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28S7-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS SKT
Datasheet Download
DL60R20-28S7-6117-LC.pdf
Availability of DL60R20-28S7-6117-LC
QUANTITY
DL60R20-28S7-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28S7-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28S7-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28S7-6117-LC
DL60R20-28S7-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28S7-6117-LC
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
TXRX UHF 700-1100MHZ 44-LQFP datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CABINET STEEL 8.7X42.1X54.1 GR datasheet.pdf
CABLE 14POS SOCKET-SOCKET .5M datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf