TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-12P7-6117-LC
DL60R22-12P7-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-12P7-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN
Datasheet Download
DL60R22-12P7-6117-LC.pdf
Availability of DL60R22-12P7-6117-LC
QUANTITY
DL60R22-12P7-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-12P7-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-12P7-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-12P7-6117-LC
DL60R22-12P7-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R22-12P7-6117-LC
IC DAC DUAL V-OUT 12BIT 16-QSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V DPAK datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3748 12UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf