TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-19P6-6117-LC
DL60R22-19P6-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-19P6-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
DL60R22-19P6-6117-LC.pdf
Availability of DL60R22-19P6-6117-LC
QUANTITY
DL60R22-19P6-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-19P6-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-19P6-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-19P6-6117-LC
DL60R22-19P6-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R22-19P6-6117-LC
KIT SOCKET TOOL SET 148PC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
SI 5140 METHOXY 300ML CQ/BN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DHVQFN datasheet.pdf
IGBT 600V 200A 695W TO247 datasheet.pdf
SOFTWARE SUPPORT REF DES 1-YEAR datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf