TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-19P9-6117-LC
DL60R22-19P9-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-19P9-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
DL60R22-19P9-6117-LC.pdf
Availability of DL60R22-19P9-6117-LC
QUANTITY
DL60R22-19P9-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-19P9-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-19P9-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-19P9-6117-LC
DL60R22-19P9-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R22-19P9-6117-LC
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE BLUETOOTH SINGLESTONE datasheet.pdf
GDT 470V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 800V 250A datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 12-23AWG IDC datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf