TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-19S6-6106-LC
DL60R22-19S6-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-19S6-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
DL60R22-19S6-6106-LC.pdf
Availability of DL60R22-19S6-6106-LC
QUANTITY
DL60R22-19S6-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-19S6-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-19S6-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-19S6-6106-LC
DL60R22-19S6-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R22-19S6-6106-LC
CONN SPRING 11POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS DL 30GOLD datasheet.pdf
SENSOR HALLOGIC HALL EFF BIPOLAR datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS ANGLED SKT datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYSTHESIZER DIP30SD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf