TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-32S6-6106
DL60R22-32S6-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-32S6-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
DL60R22-32S6-6106.pdf
Availability of DL60R22-32S6-6106
QUANTITY
DL60R22-32S6-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-32S6-6106
Internal Part NumberEIS-DL60R22-32S6-6106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-32S6-6106
Related LinksDL60R22-, DL60R22-32S6-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL60R22-32S6-6106 Details Description
Related parts for DL60R22-32S6-6106
IC RESET GEN 4.63V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 330 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 24.2V 300MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf