TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-32S9-6117-LC
DL60R22-32S9-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-32S9-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
DL60R22-32S9-6117-LC.pdf
Availability of DL60R22-32S9-6117-LC
QUANTITY
DL60R22-32S9-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-32S9-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-32S9-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (26)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-32S9-6117-LC
DL60R22-32S9-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R22-32S9-6117-LC
IDC CABLE - MPR16K/MC16G/MPR16K datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT FLANGE MOLEX datasheet.pdf
RES 500 OHM 60W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X10.75 GRY datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf