TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R24-57S9-6117-LC
DL60R24-57S9-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R24-57S9-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS SKT
Datasheet Download
DL60R24-57S9-6117-LC.pdf
Availability of DL60R24-57S9-6117-LC
QUANTITY
DL60R24-57S9-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R24-57S9-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R24-57S9-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (2), 20 (55)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R24-57S9-6117-LC
DL60R24-57S9-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R24-57S9-6117-LC
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 11CH SW-CAP 20-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 30AWG 36IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 22-26AWG TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf