TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R14-15S9-6106-LC
DL64R14-15S9-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R14-15S9-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT
Datasheet Download
DL64R14-15S9-6106-LC.pdf
Availability of DL64R14-15S9-6106-LC
QUANTITY
DL64R14-15S9-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R14-15S9-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R14-15S9-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R14-15S9-6106-LC
DL64R14-15S9-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R14-15S9-6106-LC
REG SW -3V 1A VERT datasheet.pdf
LED LT BAR 8.89X3.81MM QUAD HER datasheet.pdf
CAP CER 27PF 3KV SL/GP SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN FFC VERT 38POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2312 datasheet.pdf
CAP FILM 640UF 10% 900VDC SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf