Alliance Memory, Inc. AS4C2M32S-5TCN
AS4C2M32S-5TCN picture photo
Mfg. Part Number
AS4C2M32S-5TCN
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 64M 2MX32 86-TSOP
Datasheet Download
AS4C2M32S-5TCN.pdf
Availability of AS4C2M32S-5TCN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AS4C2M32S-5TCN Order Process
Ship out your order
Specifications of AS4C2M32S-5TCN
Internal Part NumberEIS-AS4C2M32S-5TCN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Jul/2015
Standard Package108
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size64M (2M x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case86-TFSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package86-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AS4C2M32S-5TCN
Related LinksAS4C2M3, AS4C2M32S-5TCN Datasheet, Alliance Memory, Inc. Distributor
AS4C2M32S-5TCN Details Description
Related parts for AS4C2M32S-5TCN
IC SDRAM 256MBIT 100MHZ 90VFBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 32pF 60 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 536 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.3A 8HTSOP-J datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
RP BKAD2 CRIMP PLUG datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf