TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R20-39S9-6106-LC
DL64R20-39S9-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R20-39S9-6106-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT
Datasheet Download
DL64R20-39S9-6106-LC.pdf
Availability of DL64R20-39S9-6106-LC
QUANTITY
DL64R20-39S9-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R20-39S9-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R20-39S9-6106-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R20-39S9-6106-LC
DL64R20-39S9-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R20-39S9-6106-LC
IC REG LDO 0.9V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 512X9 32-TQFP datasheet.pdf
IC INVERT HEX SCHM TRIG 14TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MODEM HSDPA INTELLIGNT US BUNDLE datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC MODULE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT CABLE datasheet.pdf
FUSE 50A 660V DIN 00 AR datasheet.pdf