TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-12SN-6106-LC
DL64R22-12SN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-12SN-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT
Datasheet Download
DL64R22-12SN-6106-LC.pdf
Availability of DL64R22-12SN-6106-LC
QUANTITY
DL64R22-12SN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-12SN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R22-12SN-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-12SN-6106-LC
DL64R22-12SN-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R22-12SN-6106-LC
IDC CABLE - CSC26G/AE26M/X datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 351MA 2.75 OHM datasheet.pdf
IC CHARGER BATT CONST V/I 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
IC ADC 3.5 DIG W/LED DVR 44MQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 61.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
Connector Socket 51 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf