TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-19S6-6106-LC
DL64R22-19S6-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-19S6-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
DL64R22-19S6-6106-LC.pdf
Availability of DL64R22-19S6-6106-LC
QUANTITY
DL64R22-19S6-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-19S6-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R22-19S6-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-19S6-6106-LC
DL64R22-19S6-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R22-19S6-6106-LC
IC PROGRAM 4.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
IC STP-DWN CNTRLR W/OPAMP 28SSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 1M 38TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
XBEE PRO MODULE datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SM6 datasheet.pdf