TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-32P7-6106-LC
DL64R22-32P7-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-32P7-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN
Datasheet Download
DL64R22-32P7-6106-LC.pdf
Availability of DL64R22-32P7-6106-LC
QUANTITY
DL64R22-32P7-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-32P7-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R22-32P7-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (26)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-32P7-6106-LC
DL64R22-32P7-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R22-32P7-6106-LC
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
STAT BAG MET-IN 8"X14"OPEN 100PK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
REED RELAY SPST-NO 24V ATEX PLAS datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf