Yageo 9T04021A88R7FBHF3
9T04021A88R7FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A88R7FBHF3
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A88R7FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A88R7FBHF3
QUANTITY
9T04021A88R7FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A88R7FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A88R7FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A88R7FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A88R7FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A88R7FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A88R7FBHF3
IDC CABLE - MKC30K/MC34G/MPK30K datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1K FLASH 8-SOIC datasheet.pdf
IC LIU E1 8CH SHORT HAUL 144TQFP datasheet.pdf
CONN HEADR 32POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR TIN 34CKT datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC FLASH 8G SLC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BOOST CM PWM 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 2A CSP datasheet.pdf