TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-32SY-6106
DL64R22-32SY-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-32SY-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
DL64R22-32SY-6106.pdf
Availability of DL64R22-32SY-6106
QUANTITY
DL64R22-32SY-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-32SY-6106
Internal Part NumberEIS-DL64R22-32SY-6106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-32SY-6106
Related LinksDL64R22-, DL64R22-32SY-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL64R22-32SY-6106 Details Description
Related parts for DL64R22-32SY-6106
RES 360 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL ULT LPWR 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 12V datasheet.pdf
RES 29.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB37 180 DEG datasheet.pdf
CAP POLY 6.8UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN ADAPT 50 OHM RCPT-BNC PLUG datasheet.pdf