TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R24-19SN-6106-LC
DL64R24-19SN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R24-19SN-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
DL64R24-19SN-6106-LC.pdf
Availability of DL64R24-19SN-6106-LC
QUANTITY
DL64R24-19SN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R24-19SN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R24-19SN-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R24-19SN-6106-LC
DL64R24-19SN-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R24-19SN-6106-LC
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf